SYNDROM VYHOŘENÍ V PEČUJÍCÍ PROFESI A JAK SE BRÁNIT (ON-LINE K4)

Středa,
12.06.2024 09:00

Datum konání

ON-LINE

Místo konání

1449,- Kč

Vstupné

Pojďte se s námi vzdělávat z domova nebo z kanceláře.
Absolvovat kurz můžete kdekoliv – podle Vašeho přání.

Vzdělávací agentura KVS si Vás dovoluje pozvat na akreditovaný on-line kurz MPSV (8 hodin), který je určen pracovníkům v sociálních službách, zdravotníkům, sociálním pracovníkům, pečovatelům a všem pečujícím.

SYNDROM VYHOŘENÍ V PEČUJÍCÍ PROFESI A JAK se bránit

12. června 2024, od 9:00 hod.

Víte, že opravdu zapálený a nadšený pracovník může vyhořet? Cítíte se někdy v práci vyčerpaní? Je pro Vás těžké zvládat zátěžové situace s klienty, popř. cítíte někdy k uživatelům nepříjemné pocity?  Setkali jste se s šikanou na pracovišti?

Jak nevyhořet a zvládat stresové situace si v rámci  akreditovaného kurzu účastníci vyzkouší pomocí interaktivních technik.

Budou probrány rizikové faktory, zátěžové situace v péči, jednotlivé fáze syndromu vyhoření, možnosti prevence (duševní hygiena, týmová podpora, asertivita) a techniky řešení syndromu vyhoření. Účastníci se také seznámí s pojmy mobbing a bossing na pracovišti. Na závěr kurzu bude účastníkům umožněna ukázka uvolňující relaxace jako možnost prevence syndromu vyhoření.

Obsah kurzu:
- Úvod tématu do Syndromu vyhoření
- Rizikové faktory vzniku syndromu u pomáhajících profesí, syndrom pomáhajícího
- Symptomy vyhoření – psychické, fyziologické i sociální
- Fáze syndromu vyhoření
- Dopady syndromu vyhoření
- Zátěžové situace v přímé péči
- Možnosti prevence a ochrana před vyhořením, zásady duševní hygieny
- Motivace k práci, asertivita jako způsob prevence vyhoření
- Důležitost týmové opory pro prevenci syndromu vyhoření
- Praktická dostupná cvičení a techniky ke zvládání stresu

Číslo akreditace: A2023/0776-SP/PC/VP

Kurz je vhodný především pro pečující pracovníky v přímé péči, sociální pracovníky, vedoucí pracovníky, zdravotníky i jiné osoby, kteří dlouhodobě pečují o uživatele v pobytové, asistenční i terénní sociální nebo zdravotní službě.

Jak probíhá on-line studium? Na základě vašeho přihlášení na e-mail asistentka@kvsakce.cz , tel. 773379977 a následné proběhlé platby na náš účet dle obdržených pokynů, vás lektorka 12. června 2024 v 8:45 hod pomocí emailu přizve ke studiu na obrazovku. Propojení budete mít možnost vyzkoušet si s námi předem.

Co potřebujete? Potřebujete funkční počítač, notebook, tablet nebo chytrý mobil s připojením na internet, kamerou a mikrofonem (což tyto moderní přístroje běžně mají zabudované), potřebujete také tužku a papír, kávu, svačinu, nápoje a dobrou náladu.

Osvědčení: Absolvent akreditovaného kurzu MPSV obdrží osvědčení o absolvování 8 vyučovacích hodin (bude zasláno elektronicky po absolvování kurzu)

Cena školicí akce: 1 449,- Kč za osobu, platba pouze předem, převodem na účet                             

Přihlášky a informace o kurzu: Pavla Čermáková, DiS, tel. 773 379 977, e-mail: asistentka@kvsakce.cz,