SYNDROM VYHOŘENÍ V PEČUJÍCÍ PROFESI, PREVENCE ANEB JAK SE STARAT SÁM(A) O SEBE V SOUČASNÉM NÁROČNÉM OBDOBÍ - K4 - ON-LINE

Středa,
19.05.2021 09:00

Datum konání

ON-LINE

Místo konání

1249,- Kč

Vstupné

Chcete se vzdělávat v době „koronavirové“ z domova nebo z kanceláře?

Absolvovat kurz můžete kdekoliv – podle Vašeho přání.

Vzdělávací agentura KVS si Vás dovoluje pozvat na akreditovaný on-line kurz MPSV (8 hodin), který je určen pracovníkům v sociálních službách, zdravotníkům, sociálním pracovníkům, pečovatelům a všem pečujícím.

SYNDROM VYHOŘENÍ V PEČUJÍCÍ PROFESI, PREVENCE ANEB JAK SE STARAT SÁM(A) O SEBE V SOUČASNÉM NÁROČNÉM OBDOBÍ, K4 - ON-LINE

19. května 2021, od 9:00 hod.

Náročná práce v těžké době vytváří často obrovskou míru stresu. Společenské i ekonomické změny nás znejišťují a do toho ještě pracujeme v pomáhajících profesích. Jak to vydržet? Jak se ubránit syndromu vyhoření v pomáhající profesi?

Kurz pomáhá objasnit vliv stresu na úrovni těla - imunitní systém, jak ovládá naše emoce a zasahuje do vztahů. Nastiňuje možnosti, jak s tím vším stresem a starostmi, které jsme si k sobě pustili pracovat, žít a radovat se ze života.

Obsah kurzu:

- Úvod tématu do syndromu vyhoření
- Rizikové faktory vzniku syndromu u pomáhajících profesí, syndrom   
   pomáhajícího
-
Příznaky vyhoření – psychické, fyziologické i sociální
- Fáze syndromu vyhoření
- Dopady syndromu vyhoření, vliv stresu na imunitní systém
- Zátěžové situace v přímé péči
- Možnosti prevence a ochrana před vyhořením, zásady duševní hygieny a 
  motivace k práci, asertivita jako způsob prevence vyhoření
- Důležitost týmové opory pro prevenci syndromu vyhoření
- Praktická dostupná cvičení a techniky ke zvládání stresu

Číslo akreditace: A2019/0488-SP/PC

Kurz je vhodný především pro pečující pracovníky v přímé péči, sociální pracovníky, vedoucí pracovníky, zdravotníky i jiné osoby, kteří dlouhodobě pečují o uživatele v pobytové, asistenční i terénní sociální nebo zdravotní službě.

Jak probíhá on-line studium? Na základě vašeho přihlášení na e-mail asistentka@kvsakce.cz , tel. 773379977 a následné proběhlé platby na náš účet dle obdržených pokynů, vás lektorka 19.května 2021 v 8.45 hod pomocí emailu přizve ke studiu na obrazovku. Propojení budete mít možnost vyzkoušet si s námi předem.

Co potřebujete? Potřebujete funkční počítač, notebook, tablet nebo chytrý mobil s připojením na internet, kamerou a mikrofonem (což tyto moderní přístroje běžně mají zabudované), potřebujete také tužku a papír, kávu, svačinu, nápoje a dobrou náladu.

Osvědčení: Absolvent akreditovaného kurzu MPSV obdrží osvědčení o absolvování 8 vyučovacích hodin (bude zasláno elektronicky po absolvování kurzu)

Cena školicí akce: 1 249,- Kč za osobu, platba pouze předem, převodem na účet                             

Přihlášky a informace o kurzu: Pavla Čermáková, DiS, tel. 773 379 977, e-mail: asistentka@kvsakce.cz,